Сад десяти задоволень 十楽園 2004–2005

Дата

Березень 24, 2017

Проектування

6 місяців

Робота на ділянці

2 роки

Площа

15000 м²

Місце

Київська область

Завдання
Навколо природного озера створити сад із різними тематичними зонами та будинок у японському стилі.

Концепція
Ми запропонували замовнику традиційну схему організації японської садиби за всіма правилами фусуй (феншуй): на північній стороні ділянки треба розташувати головний будинок, на півдні — водойму, на сході — проточну воду, а на заході — великий шлях.

Рішення
Сад розділений на десять зон, і кожна з них має свій настрій та стилістику.
Центром композиції стало природне озеро, якому надали більш мальовничих контурів. Вибрана земля була використана для створення цікавого рельєфу навколо.
Штучний острів та червоний місток у традиційному японському стилі розділяють озеро на дві частини — менша з них розташована з північного краю біля будинку і створює затишність цього простору, але не перекриває краєвид.
Поверхня озера у затишну погоду виконує роль дзеркала, яке подвоює красу пейзажу.
Будинок має простору вітальню в японському стилі та невелику кухню. За будівлею розташований купальний сад, закритий стіною. Праворуч та ліворуч будинка є ще два невеличких сади — один «сухий» – кам`яний, а інший створений у традиції чайних садів.
Родзинками парку є великий штучний водоспад, два водограї, кам`яний міст «Повний місяць» та дерев`яний міст через ірисову затоку-яцухасі.

За цей сад була отримана премія Спілки архітекторів України.

Відгук замовника
“Я і не уявляв, що можна перетворити це місце на таку красу. Коли втомлююся, люблю сидіти на веранді японського будинку і насолоджуватися екзотичною красою саду”.