Сад «Гірське озеро» 山湖園 2012

Дата

Березень 24, 2017

Проектування

3 місяці

Робота на ділянці

3 тижні

Площа

600 м²

Місце

Київська область

Завдання

Біля дому замовника вже була зроблена спроба створити японський «сухий» кам’яний сад, але йому бракувало логіки та завершеності. Було отримано завдання доробити сад та водночас візуально закрити господарські та спортивні споруди. При цьому мали бути збережені існуючи доріжки.

Концепція

Пісок в японських садах імітує воду, але створене до нас сухе піщане “озеро” не мало ані виразних берегів, ані гармонічного поєднання з довкіллям. Було запропоновано за допомогою створення штучних пагорбів перетворити його у символічне гірське “озеро”, і так зробити логічним підвищення рельєфу навколо.  

Рішення

Для вирішення цих завдань за межами існуючого “озера” у якості центра композиції  було створено пагорб з символічним “водограєм”, вода з якого наче наповнює “озеро” навколо будинку. На середньому плані безпосередньо навколо “озера” була зроблена смуга невисоких пагорбів, які візуально закривають стежку до літньої столової та додають відчуття глибини всій композиції, створюючи гармонійний перехід від пласкої поверхні “озера” до вищих пагорбів на задньому плані.

Якщо передні низькі пагорби засаджені моховинкою, то вищі пагорби на дальньому плані переважно вкриті фігурно стриженими куртинами з кущів самшиту, що додає їм додаткової пластичної виразності. Навколо сухого водограю були висаджені тиси,  сформовані у японському стилі (нівакі), на пагорбах першого плану – японські клени, а на дальньому плані за пагорбами – спеціально підібрана комбінація із різних дерев, що мальовничо квітнуть навесні та мають гарний колір листя восени.  

Відгук замовника

“Дуже сподобався результат, хоча у процесі створення саду у мене, відверто кажучи, виникали сумніви. Але я вирішив довіритися професіоналам і не помилився”