Сад сімох пагорбів 七丘園 2013

Дата

Березень 24, 2017

Місце

Київ

Площа

300 м²

Робота на ділянці

6 тижнів

Проектування

2 місяці

Завдання
Створити комфортний затишний простір і візуально відмежувати його від масштабної забудови сусідньої території.

Концепція
Здавна в Японії гори вважалися втіленням активних сакральних енергій, а долини — місцем комфортного перебування людей. Тому замовнику було запропоновано образ саду як гірської долини.

Рішення
Було запропоновано подовжити існуючий сад по глибині на 10 кв.м. і зробити П-подібну бетонну підпірну стіну висотою 3 метри для створення штучних пагорбів, які разом із висадженими на них деревами мали закрити місце майбутньої забудови.
Сформована черга мальовничих пагорбів повністю перекрила вид на майбутню забудову, але при цьому не тільки не звузила простір саду, а навпаки візуально його розширила, створивши ілюзію його продовження поза реальними межами. Плавні контури пагорбів підкреслюють композиції з натурального каменю, скомпоновані у їх підніжжя. Внизу протікає сухий “струмок”, викладений зі світлого річкового каміння округлої форми, яка не тільки естетично підкреслює красу “гірської” зони саду, відокремлюючи її від газону, але й служить дренажем, який перехоплює всю воду, яка стікає з пагорбів під час дощу і танення снігу.

Відгук замовника
«Надзвичайно комфортний простір, однаково привабливий у будь-яку пору року. Місце, з якого не хочеться нікуди йти. Особливо хочу відмітити надзвичайно злагоджену та швидку роботу команди.»