Сад «Павільйон усамітнення» 孤独庵

Дата

Березень 24, 2017

Місце

Київська область

Площа

1500 м²

Робота на ділянці

1 рік

Проектування

6 місяців

Завдання

У великому маєтку створити сад та невеликий будиночок у японському стилі для усамітнення та релаксації.

Концепція

Для досягнення бажаного ефекту було запропоновано розташувати будинок на штучно створеному острові, оточеному водоймою. А також за допомогою зонування зробити поступовий перехід від геометрично правильних форм, характерних для людського середовища, до природних гнучких асиметричних форм.

Рішення

Весь простір був розбитий на три основі зони – вхідна група, сам острів з будинком, та сад на пагорбах з водограями, що мало забезпечувати поступовий візуальний перехід від “світу людей” до “світу природи”.

Місцевість була пласкою, тому було запропоновано надати їй більшої мальовничості, створивши подобу природних пагорбів з водограєм, у підніжжя яких розташувати невелике штучне озеро з будинком на березі.

Вхідна група була зроблена максимально відкритою, “запрошуючою”. Через водойму, яка в цьому місці має правильну геометричну форму і нагадує рів з водою, був перекинутий місток у японському стилі.

Сам будинок має у плані т-образну форму і також розділяється на три частини.

Праворуч від входу розташована зона кухні-їдальні, яка продовжується терасою над озером. Ця частина максимально відкрита й розрахована на споглядання головного водограю.

Ліворуч розташована закрита банна частина, в якій знаходиться лазня, що має прямий вихід на відкриту терасу з джакузі, розташовану у невеличкому саду, огородженому парканом.

Найбільша частина будинку складається з двох кімнат у японському стилі  – на підлозі лежать справжні татамі, а замість дверей – розсувні перегородки. Вздовж кімнат йде коридор з розсувними по всій довжині дверима, що дозволяє влітку повністю відкрити внутрішній простір кімнат й насолоджуватися краєвидом та дзюрчанням водограю.   

Серед пагорбів розташований ще один невеличкий водограй та лава у японському стилі з дахом – ідеальне місце для ще більшого усамітнення.

Відгук замовника

“Ми отримали саме те, що хотіли. Вразила швидкість роботи та точність координації всіх субпідрядників”