Сад «Брама насолоди» 樂門園 2007

Дата

Березень 24, 2017

Місце

Київ

Площа

200 м²

Робота на ділянці

4 тижні

Проектування

2 місяці

Завдання

Створити нестандартну вхідну групу в японському стилі, а також невеликий садок у китайському стилі напроти вікна китайського кабінету. Максимально закрити цей простір від зовнішніх поглядів.

Концепція

На сході вважається, що вода має велику очисну силу. Тому було запропоновано зробити вхід у будинок через воду, як традиційно робилося в маєтках заможних осіб та перед храмами.

Оскільки технічно зробити справжню водойму на цьому місті було неможливо, «озеро» біля будинку було імітовано за допомогою білого мілкого гравію, що є традиційним прийомом при створенні японських садів.

Рішення

Вхідна група була умовно розділена на дві головні зони — японську (транзитну) та китайську (для споглядання).

Японська транзитна зона була у свою чергу розділена сходами по діагоналі на дві частини — нижню та верхню. Нижня розрахована переважно на споглядання від входу на подвір’я. В основі її композиції — стрижені хвилями куртини самшиту з поодинокими рододендронами, а також невеликий «сухий» водограй із плакучою сакурою біля його верхньої точки.

Верхня частина — це вкритий моховаткою пагорб, який огинає суха гірська «річка», складена з невеличких округлих річкових каменців. За вершиною, на протилежному схилі пагорбу біля стіни висаджені сакури.  Вони підкреслюють красу опуклих форм самого пагорба і водночас закривають вхід від сторонніх поглядів із сусідніх будинків. Ця композиція побудована переважно для споглядання з верхнього майданчика при виході з дому і її лаконічність пасує стриманим сучасним формам самого будинку.

Особлива увага була приділена створенню комфортних пологих сходів з перепадом по висоті у 2 метри, які з’єднують вхід до маєтку зі входом до будівлі. Вони мають естетично привабливу зиґзаґоподібну форму, але фактично рух по ним відбувається по комфортній для щоденного користування прямій лінії.

Відгук замовника

“Вдале поєднання краси та функціональності”