Сад «Еліксир безсмертя» 寿薬園 2013

Дата

Березень 24, 2017

Місце

Київська область

Площа

180 м²

Робота на ділянці

1 тиждень

Проектування

2 місяці

Завдання

Зробити сад у японській стилістиці без використання води, а також закрити від огляду господарські споруди.

Концепція

Стародавні китайці та японці вірили, що далеко в морі існує острів Хорай, на якому живуть безсмертні відлюдники, які знають секрет еліксиру безсмертя. Вони вважали, що для пересування ці безсмертні користуються черепахами та журавлями – тваринами, що живуть дуже довго і самі по собі є символами довголіття. Безліч садів в Японії використовують цю тему – в центрі композиції гора-острів Хорай, а обабіч ще два острови, що символізують журавля та черепаху. Було вирішено при створені саду використати  цю символіку.

Результат

Для реалізації цієї концепції була створена традиційна композиція з каменів, що символізують острів Хорай, а також острови у сухому “морі” – черепахи і двох журавлів, що уособлюють у парі не тільки довголіття, але й надійність та тривалість шлюбу. “Море” символізує й людське життя, яке можна пройти безтурботно лише в гармонії та злагоді.

На першому плані  пагорб покривають куртини з самшиту та азалій, а у якості фону використані кущі барбарису з червоним листям позаду. В центрі композиції сакура – символ розквіту та весни, а праворуч традиційний кам’яний ліхтар – своєрідний маяк та   дороговказ.

Відгук замовника

“Цей сад мені дуже подобається. В ньому поєднується краса і глибокий символічний зміст.”